Взаємосумісність з арміями провідних країн світу

ССпО ЗС України виконують заходи Дорожньої карти формування та розвитку на 2016 -2020 роки щодо набуття повних оперативних і бойових спроможностей та переведення ССпО на стандарти НАТО.

У відповідності до Переліку заходів міжнародного співробітництва Міністерства оборони та Збройних Сил України в період з 01 по 20 травня 2017 року на території Литовської Республіки було проведено Багатонаціональне навчання підрозділів сил спеціальних операцій країн НАТО та країн-партнерів “Флемінг Сворд – 2017” (Палаючий меч), в якому прийняв участь підрозділ спеціального призначення та персонал штабу однієї з частини ССпО ЗС України.

Сценарій навчань був оснований на дотриманні принципів колективної безпеки та протидії гібридним загрозам з боку країни-агресора з урахуванням геополітичних змін в регіоні за останні роки.

Український компонент міжнародних навчань входив до складу тактичної групи спеціальних операцій, що мала свою чітко визначену зону відповідальності на території Литовської Республіки. Також до складу тактичної групи входили підрозділи спеціальних операцій Грузії та Литовської Республіки. Штаб тактичної групи включав в себе представників всіх трьох країн.

Під час проведення навчань, з метою покращення рівня взаємосумісності із підрозділами країн НАТО, вперше представники України були задіяні в якості офіцерів штабу тактичної групи спеціального призначення виконуючи функціональні обов’язки начальника штабу групи та начальників секцій. Робочою мовою навчань була англійська.

Незважаючи на те, що українські Сили спеціальних операцій створені нещодавно, вони показали високий рівень професіоналізму в ході міжнародних навчань «Палаючий меч 2017» в Литві, – наголосив Міністр оборони України Степан Полторак під час офіційного завершення заходу.

Довідково: Навчання “Флемінг Сворд” (Палаючий меч) проводяться на території Литовської республіки щорічно з 2012 року. “Флемінг Сворд — 2017” стали  найбільшими навчаннями ССпО НАТО на території Європи. В навчаннях приймали участь представники 9 країн: Литви, Латвії, Данії, Грузії, України, Норвегії, Польщі, Португалії та США.

КССпО

 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.