Проміняв Генштаб на Порошенка: Що чекає Сергія Кривоноса

Кілька днів тому президент України Володимир Зеленський своїм указом звільнив заступника секретаря РНБО Сергія Кривоноса від виконання обов’язків голови міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо зміцнення обороноздатності держави та вивів його зі складу міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

В РНБО поспішили пояснити, що виведення Кривоноса зі складу ряду міжвідомчих комісій і груп пов’язано з перерозподілом функціональних обов’язків, і є робочим процесом, який не має жодної політичної складової. Крім цього в РНБО наголосили, що Кривонос поки залишається на посаді заступника секретаря відомства, а також натякнули, що при потребі його можуть повернути у розпорядження Міністерства оборони.

Насправді, все до цього йшло і навіть трохи дивно, що Кривоноса досі не звільнили з РНБО взагалі. Сам фігурант ще у жовтні в інтерв’ю одному з українських ЗМІ говорив, що секретар РНБО Олексій Данілов не сприймає його як заступника.

«Олексій Мячеславович не бачить мене на посаді заступника секретаря РНБО. Чому? Не знаю. Але я вдячний, що він чесно мені про це сказав», – зазначив тоді Кривонос, додавши що самостійно не збирається подавати у відставку, а його подальшу долю вирішуватиме президент.

А між тим, доля Сергія Кривоноса могла скластись зовсім інакше…

Військова кар’єра Кривоноса почалася з призову до лав Радянської армії у 1988 році. Однак, на відміну від більшості однолітків, відслуживши відведених два роки, він не пішов «на гражданку», а вступив до Київського вищого загальновійськового командного училища, яке після ліквідації приєднали до Одеського інституту Сухопутних військ. Його й закінчив у 1994-му.

Майже все своє життя Кривонос служив у військах спецпризначення, а останнім часом переважно на керівних посадах. Тривалий час був командиром 8-го хмельницького полку спецпризначення, який у мирний час двічі виводив у найкращі частини ЗСУ за підсумками року. Брав участь у багатьох міжнародних навчаннях.

Під час війни на Сході України у 2014 році особисто командував обороною Краматорського аеродрому, яка супроводжувалась значними втратами бойовиків. Як згадував згодом Володимир Зеленський, саме в той час він і познайомився з Сергієм Кривоносом, але про це трохи нижче.

Заслуги Кривоноса не залишились непоміченими й для тодішнього президента Петра Порошенка. 7 жовтня 2014 року Кривоноса було призначено начальником Управління спеціальних операцій Генерального штабу і поставлено задачу: розробили стратегію побудови українських Сил спеціальних операцій (ССО) у співробітництві з представниками НАТО.

По суті, саме Сергій Кривонос зі своєю командою є головним ідеологом сучасних українських ССО у тому вигляді, у якому ми їх згаємо. Однак, ходили чутки, що тодішній начальник Генштабу Віктор Муженко через особистий конфлікт негласно усунув Кривоноса від реалізації програми підготовки ССО.

Менше з тим, 5 січня 2016 року Сергія Кривоноса наказом Міністра оборони України було призначено першим заступником командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ (кажуть, це було компромісне рішення – Кривонос був неймовірно авторитетним серед бійців, але його недолюблювало начальство Генштабу). Ця посада й стала його стартовим майданчиком у велику політику – 5 лютого 2019 року ЦВК зареєструвала Кривоноса кандидатом на посаду президента України (від політичної партії «Воїни АТО»).

Тут і стався поворотний момент, який вплинув на подальшу кар’єру тоді ще полковника Кривоноса. В одному з інтерв’ю Володимир Зеленський заявив, що хотів би бачити його на посаді начальника Генштабу. А через кілька днів після цього Сергій Кривонос зняв свою кандидатуру з виборів на користь Петра Порошенка, ще й заявивши у ЗМІ, що Генштаб Зеленського не очолив би за жодних обставин.

Порошенко в боргу не залишився і буквально одразу ж, 12 березня 2019 року, призначив Сергія Кривоноса заступником секретаря РНБО, а у травні присвоїв йому військове звання генерал-майора.

До речі, після перемоги Зеленського на виборах президента Depo.ua писав, що приклад Кривоноса буде досить показовим і має продемонструвати суспільству поведінкові фактори Зеленського-президента, а саме: він віддає перевагу професіоналізму, чи все ж таки ставить лояльність до себе понад усе? Подальший розвиток подій більше схиляє до другого варіанту, хоч і не без ілюзій щодо першого.

Попри заяви прес-служби РНБО про те, що Сергій Кривонос продовжує перебувати заступником секретаря відомства, уже можна робити ставки на те, коли саме його звільнять остаточно. Особливо після того, як він назав РНБО посміховиськом з клоунами.

Щодо долі самого Кривоноса, то останніми днями з табору п’ятого президента України поповзли чутки про те, що з нього почнуть готувати кандидата на наступні президентські вибори. Ідея, на перший погляд, досить кумедна, але не варто забувати, що ми живемо у країні, де президентом обрали коміка. Та й не виключено, що після п’яти «зелених» років український народ захоче лідера в кардинально іншому амплуа.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.