Для морських піхотинців поблизу Одеси збудують містечко — попередніх «будівельників» звільнили

В селищі Дачне поблизу Одеси практично з нуля зводиться військове містечко для частини морської піхоти. Наразі тут завершено всі проектні роботи та розпочалося зведення споруд.

Як розповів головний інженер Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління (ТерКЕУ) полковник Юрій Підгаєцький, будівництво нових об’єктів на території містечка вестиметься за сучасною технологією монтування так званих сендвіч-панелей. Переваги цього методу — швидкість будівництва, висока енергоефективність приміщень, матеріали виключно вітчизняного виробництва.

Загальний кошторис проекту становитиме близько 250 мільйонів гривень, дев’ять об’єктів будуть зведені з нуля.

При проектуванні цього містечка основну увагу фахівці зосередили на розміщенні військовослужбовців контрактної служби. Для них побудують казарми кубрикового типу, які за характеристиками можна вважати гуртожитками покращеного планування. У приміщеннях будуть створені всі необхідні умови, щоб військовослужбовці могли повноцінно відпочити після служби, почуватися так само комфортно, як у звичайному житловому будинку.

Також на цій території ведеться будівництво їдальні на тисячу осіб. Незабаром буде зведено типовий фізкультурно-оздоровчий комплекс, параметри якого дозволять не лише займатися спортом військовослужбовцям частини, а й проводити повноцінні змагання з ігрових видів спорту. До речі, загалом в Україні сплановано будівництво чотирьох таких комплексів.

Про це повідомляють офіційні веб-сайти Міністерства оборони та Народної армії, але більш цікавим в історії будівництва, містечка, є допис у Facebook радника Президента України та Міністра оборони Юрія Бірюкова від 28 жовтня (мовою оригіналу):

Та самая ситуация, когда эпический фейл исполнителей приводит не только к их увольнению, но еще и к увеличению объемов стройки для одной воинской части в разы-разы.

137 батальон морской пехоты, Дачное. Там черти как и черти кто решил построить казарму для срочников. Торги — через то самое место, проект — через тоже место, строительство — опять так же…

Весной этого года Степан Полторак туда приехал, посмотрел и… Для начала — уволили всех, кого смогли идентифицировать в причастности. Аудит и прочие проверки, передача дел в прокуратуру. Но просто уволить-наказать — не решает проблемы с размещением. И тут министр дает распоряжение о разработке комплексной стройки. Мы стали, ну наконец-то, чаще и чаще идти именно по этому пути — не стройка/ремонт одного здания, а комплексное решение проблемы.

Для 137 бата сейчас одновременно строится:
— новая столовая
— ТРИ новых общежития для контрактников
— медпункт

Для 137 бата сейчас капитально ремонтируется:
— штаб батальона
— котельная
— парковая зона и боксы

И решили, наконец-то, вопрос с подводом воды. И решили, наконец-то, вопрос с канализацией.

В начале года всего этого не было даже в планах. В конце октября военный городок уже просматривается весьма отчетливо.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.