У Грузії розпочалося багатонаціональне навчання «Кленова Арка – 2021» за участі українських десантників (з “Блакитного батальону?”)

У Навчально-тренувальному центрі НАТО і Сил оборони Грузії відбулася урочиста церемонія відкриття багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова Арка – 2021».

Так, під час відкриття багатонаціонального навчання відбулася урочиста церемонія шикування підрозділів та підняття прапорів.

Слід відзначити, що у військовому навчанні беруть участь військовослужбовці Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ, багатонаціональної бригади LITPOLUKRBRIG Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade, військові Збройних Сил Грузії та Канади.

Бригадний генерал Сил оборони Грузії Іраклій Чітхінадзе, відкриваючи навчання, подякував уряду Канади за допомогу в організації, та привітав українських і канадських партнерів. Присутні вшанували пам’ять військових, котрі загинули під час виконання бойових завдань, хвилиною мовчання.

Представник Збройних Сил Канади майор Шон Кларк зазначив, що у непростий час пандемії та нових викликів, пов’язаних із кризою з мігрантами зі Сходу, такий захід як багатонаціональні навчання «Кленова арка – 2021» є досить актуальним, оскільки тут військові різних країн навчаються діяти спільно у критичній ситуації, а також під час проведення миротворчих операцій.

Нагадаємо, що КШН «Кленова Арка» проводяться з 1999 року за сприяння уряду Канади. Щороку Україна, Польща, Литва, Грузія по черзі проводять їх на своїй території. А цьогоріч багатонаціональне навчання приймає Грузія.

Примітно, що нещодавно в інтернеті з’явилася інформація (але вона не підтверджена), що на базі 80-ої бригади ЗСУ планують створити окремий батальйон “Голубий смерч”, який буде укомплектований тільки геями! Відповідне оголошення було розміщене на сайті “Ігри нескорених”: спортивному порталі для військовослужбовців, які отримали поранення чи інвалідність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.